Kasa fiskalna dla fryzjera – już wkrótce dostaniesz paragon

Kasa fiskalna dla fryzjera
Kasa fiskalna dla fryzjera

Większości ludzi sytuacja, w której to po wizycie w salonie fryzjerskim dostajemy paragon za wykonaną usługę, wydaje się być rodem z jakiegoś mocno wyimaginowanego filmy science-fiction. Okazuje się jednak, że już za chwilę wcale nie będzie to fantastyka, ale absolutna rzeczywistość i to dosłownie w każdym salonie fryzjerskim. Nasze władze postanowiły zabrać się bowiem za te firmy, które zdecydowanie najczęściej dopuszczają się ukrywania własnych dochodów. Na celowniku znaleźli się między innymi fryzjerzy, gdyż faktycznie zobaczenie paragonu w takiej lokalnej firmie jest praktycznie niemożliwe. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej strony może niestety spowodować wzrost cen usług fryzjerskich.Biorąc całą tę sytuację na logikę to ciężko wyobrazić sobie scenariusz, gdzie salon fryzjerski nie jest w stanie zarobić 20 tysięcy złotych rocznie, a to nie przekroczenie tej kwoty daje prawo do uniknięcia montażu kasy fiskalnej. Samo utrzymanie takiego lokalu, wyposażenie go, często też zatrudnienie dodatkowych fryzjerów, kosztuje przecież rocznie kilkukrotnie więcej. Skoro prawie żaden salon fryzjerki nie zarabia tyle to znaczy, że powinniśmy być skazani na samodzielne obcinanie włosów, a wcale tak nie jest. Dochodzi więc do zatajania dochodów, a kasa fiskalna dla fryzjera ma spowodować, że zjawisko to zostanie znacząco ograniczone.

Skoro kasa fiskalna dla fryzjera będzie obowiązkowa to jednocześnie także nie będzie miało już sensu kombinowanie i ukrywanie swoich dochodów. Teraz każdy klient takiego salonu musi dostać paragon po zapłaceniu za usługę, a jeśli to się nie stanie to powinien on zażądać otrzymania takiego potwierdzenia.

Wadą tego może być jednak to, że salony fryzjerskie podniosą swoje ceny. kasa fiskalna dla fryzjera wymusi na salonach płacenie pełnych podatków dochodowych, a część spowodowanych tym strat może być przerzucona właśnie na klientów. Co więcej dla małego salony fryzjerskiego sam zakup takiej kasy to już spore wyzwanie finansowe, choć nie możemy zapominać o tym, że zgodnie z prawem należy nam się zwrot nawet 90% wartości urządzenia.